almagro LAz Erasmus+ program keretében a Képes Géza Általános Iskolába a spanyolországi Almagroból érkeztek diákok, akik könyvtárunka is ellátogattak.

Rendhagyó könyvtári óra keretében népszerű ifjúsági regényekkel ismerkedhettek meg, mint például A Szent Johanna gimi, Egy zizi naplója vagy Egy ropi naplója. Természetesen spanyol írók ifjúsági regényei is terítékre kerültek.

Az ismertetők után játékos feladatot kellett megoldaniuk. , majd az óra zárásaként origami könyvjelzőt készítettünk.

Kívánjuk, hogy érezzék jól magukat városunkban!

Almagro 0013

Kattints a képre! / Click on the picture!

As a part of Erasmus+ programme Képes Géza Primary School hosted students from the Spanish town of Almagro, who visited our library as well.

In an unusual lesson they could get acquainted with popular youth novels such as Szent Johanna gimi (Szent Johanna High School), Egy Zizi naplója (Tales from a Not-So-Fabulous Life) or Egy ropi naplója (Diary of a Wimpy Kid). Following the introduction they had to complete a playful task. Of course Spanish writers' young adult books were also part of the presentation, and finally we fabricated origami bookmarks.

We wish them a nice time in our town!