Hírek

SzekelyHadosztaly emlekmuL105 éve, 1919 áprilisában heves ütközeteknek volt helyszíne Mátészalka és a környező települések. A visszavonuló székely hadosztály védte a hazát a betörő román hadsereggel szemben.

gyerekkonyvtar 1967 LFájdalmas hírt kaptunk: Életének 90. évében elhunyt Dr. Farkas Józsefné, született Gyarmati Mária, könyvtáros. Marika néni 1961. szeptember 15-én kezdett el dolgozni a könyvtárban, eleinte képesítés nélküli könyvtárosként, később szerzett szakirányú végzettséget.

jozsefa1905. április 11-én született József Attila. 1964 óta minden évben ezen a napon ünnepeljük a Költészet napját. Emlékezzünk meg ma a magyar líráról József Attila ARS POETICA című versével.

erTed 0411A „SANSZSegít A Négylábúak SZeretete” Alapítvány 2007.-ben alakult, azzal a céllal, hogy a tanulók, hátrányos helyzetű rétegek és beteg emberek társadalmi beilleszkedését, készségfejlesztését, gyógyulását támogassa állat-asszisztált terápia segítségével.

ybl miklos210 éve, 1814. április 6-án született Székesfehérváron Ybl Miklós. A család osztrák származású, az építész dédapja telepedett le Fehérváron. A felmenők kereskedők voltak, édesapja már jelentős szerepet töltött be a város közéletében. Felesége Eiman Anna, három gyerekük született: Károly, Miklós és Imre.

IsenheimLSík Sándor A Keresztút című versciklusában, amelyet 1950 és 1952 között írt, a szenvedés útját járó Jézus 14 stációját mutatja egészen a kereszthalálig. Azonosul a szenvedő Jézussal, átadja magát neki, megteszi azt, amit minden embernek saját magának kell megtennie, mert nem teheti meg senki más helyette.

husvetifoglA címben szereplő fogalmak biztosan nem maradhatnak el, ha gyerekek egymás közt a húsvétot emlegetik. És mi az, ami még tuti fix?! Hát egy jó kis húsvéti kézműveskedés a könyvtárban!

logo szines kicsiTájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a húsvéti ünnepek közeledtével a Képes Géza Városi Könyvtár az alábbi nyitvatartás szerint fogadja látogatóit.