SzalkaiKodexLAz Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtár és a Sárospataki Római Katolikus Gyűjtemény kiadásában megjelent a Szalkai-kódex hasonmás kiadása, mely Szalkai László (1475–1526) esztergomi érsek iskolai jegyzeteit tartalmazza, amit 1490 körül készített a sárospataki plébániai iskolában.

A kódex mátészalkai bemutatója 2019. szeptember 27-én 17.30 órakor lesz a Képes Géza Városi Könyvtárban. A szemet gyönyörködtető kiadványt Dr. Sarbak Gábor, a magyarországi kódexek és kódextöredékek kutatója mutatja be. Szalkai László életéről Pénzes Ottó, a Képes Géza Általános Iskola igazgatója tart előadást, aki helytörténeti munkája apropóján kutatta az esztergomi érsek életét és munkásságát. Az est során közreműködik Máté Dóra, és Jeney Sándorné a Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola zenetanárai. A vendégeket Dr. Hanusi Péter Mátészalka Város polgármestere köszönti.

SzalkaiKodex web