lant LKedves ismerőst köszönthetünk a Reformáció Emléknapja előestéjén a Képes Géza Városi Könyvtárban. Október 28-án 17 órától Kátai Zoltánt üdvözölhetjük körünkben, aki reformáció korabeli szerzőket szólaltat meg lanton, kobzon, fidulán.

Az előadás során többek között Balassi Bálint, Farkas András, Tinódi Lantos Sebestyén és Wathay Ferenc versei szólalnak meg a könyvtár olvasótermében.

Kátai Zoltánt abból az apropóból is köszöntenünk kell, hogy idén augusztus 20-án Magyarország Köztársasági Elnöke, kulturális értékeink továbbörökítéséért a magyar népdalok és históriás énekek hiteles interpretálásával szolgáló értékőrző művészi munkája elismeréseként a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesítette.

ReformacioKoraWeb