Hírek

SzalkaiKodexLAz Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtár és a Sárospataki Római Katolikus Gyűjtemény kiadásában megjelent a Szalkai-kódex hasonmás kiadása, mely Szalkai László (1475–1526) esztergomi érsek iskolai jegyzeteit tartalmazza, amit 1490 körül készített a sárospataki plébániai iskolában.

logo felhivasVárosnéző sétára invitálom az érdeklődőket. Jelentkezhetnek osztályközösségek, baráti társaságok, nyugdíjasok, és bárki, akit érdekel a város története.

logo felhivasA Képes Géza Városi Könyvtár szavalóversenyt hirdet középiskolások részére!

logo oszTájékoztatjuk olvasóinkat, hogy szeptember 7-től a szokott rendben, szombaton is látogatható könyvtárunk.

logo aug201911. augusztus 24-én az alábbi vezércikkel emlékeztek meg nemzeti ünnepünkről a Mátészalka és vidéke hasábjain.

nyariszunetL2019. augusztus 5-12. között szabadságra megyünk, így néhány nap szünet lesz a könyvtár működésében.

foglalkozas LAz idén is vannak ingyenes kézműves foglalkozások a gyermekkönyvtárban. Közkívánatra peddignád virágot készítettünk a gyerekekkel (de a szülők is bekapcsolódhattak).

HobbiLSzombathy Géza és kedves felesége Évike fogadta a Hobbi klub tagjait egy baráti beszélgetéssel egybekötött bemutatóra az otthonukban. Azt városszerte mindenki tudja, hogy a házigazdának jelentős szőlőtermesztéssel és borászattal kapcsolatos gyűjteménye van.

Ajánló

Nyomas