Hírek

IsenheimLSík Sándor A Keresztút című versciklusában, amelyet 1950 és 1952 között írt, a szenvedés útját járó Jézus 14 stációját mutatja egészen a kereszthalálig. Azonosul a szenvedő Jézussal, átadja magát neki, megteszi azt, amit minden embernek saját magának kell megtennie, mert nem teheti meg senki más helyette.

husvetifoglA címben szereplő fogalmak biztosan nem maradhatnak el, ha gyerekek egymás közt a húsvétot emlegetik. És mi az, ami még tuti fix?! Hát egy jó kis húsvéti kézműveskedés a könyvtárban!

logo szines kicsiTájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a húsvéti ünnepek közeledtével a Képes Géza Városi Könyvtár az alábbi nyitvatartás szerint fogadja látogatóit.

husvet konyvtar 2024 LSzeretnéd megtudni hogyan készíthetsz fillérekből tavaszi dekorációt? Esetleg szükséged van egy-két ötletre, hogy mivel ajándékozd meg locsolóidat?

erTed 2Avagy hogyan válasszunk tudatosan biztonságos és egészséges diétát. Ezzel a címmel érkezik a Tudatosan az egészéséges életért programsorozat következő előadása.

logo kokardaTájékoztatjuk olvasóinkat, hogy 2024. március 16-án szombaton a Képes Géza Városi Könyvtár zárva tart.

erTedLÉletünkben nagy hangsúlyt kap az egészség, viszont sokan nem is sejtik mekkora a személyes felelősségünk egészségünk védelmében. Már kis változtatásokkal is tehetünk azért, hogy fizikailag és lelkileg egészségesebb, minőségibb életet élhessünk.

ASC 1786 LIdén is megrendezték a népmese hetét a mátészalkai Csemetekert Református Óvodában, ahová ismét ellátogathattak a Képes Géza Városi könyvtár mesélői.