onlineFelhívjuk olvasóink figyelmét, hogy ismét elérhető online katalógusunk.

kolcseyA magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le Csekén a Himnusz kéziratát. A nap megrendezésének ötlete Fasang Árpád zongoraművészhez köthető.

logo kar webKönyvtárunk az alábbi rend szerint áll az olvasók rendelkezésére az ünnepek ideje alatt.

RegiKepek LEgy egyedülálló gyűjtemény részeként, régi mátészalkai képeslapokat nézegethettünk a Könyvtárban, 2017. december 13-án.

Karacsonyi LKedves Szülők és Gyerekek! Idei karácsonyi kézműves foglalkozásunkat 2017. december 15-én (pénteken) 16 órától tartjuk a gyerekkönyvtárban.

DorkaL

December 13-án bemutatásra kerül a könyvtárban Dorka Sándor képeslapgyűjteménye, mely sokaknak már ismerős lehet a Régi képek Mátészalkáról csorportból.

UJIsmét új könyvekkel frissül könyvtári állományunk. Egyaránt keresgélhetnek köztük akár a szórakoztató irodalom, akár a szépirodalom kedvelői.  Néhány szerző, a teljesség igénye nélkül: Kim Stanley Robinson, Jennifer Lynch, Nora Roberts, Murakami haruki, Nemere István, Gazda József...

Ajánló

penzguruk